Evde Dondurma Yapma Tarifi

Evde Dondurma Yapma Tarifi

Malzemeler :

Malzemeler :

1-1 kg süt

2-6 gram IŞIK Salep (2 çay kaşığı)

3-200-250 gr arası şeker

Yapılışı :

 

Önce büyük ve onun bir küçüğü çelik tencere iç içe geçirilerek iki tencerenin arasına su konulup derin dondurucuda soğumaya bırakılacak, süt ocağa konularak kaynaması sağlanacak, kaynayan sütün ateşi kısılacak, ayrı bir tabakta IŞIK Salep ile şeker karıştırılacak, karıştırılan salep ve şeker yavaş yavaş kaynayan sütün içine ekilecek, bu arada devamlı karıştırılarak salebin topaklaşması önlenecek, süt koyulmaya başlayınca kaynama işlemi bitirilip ocağın altı kısılacak.

 

 

Ocaktan alınan sütün karıştırılarak soğutulması gerekmektedir. Soğuyan sütün derin dondurucudaki çelik tencereye dökülerek karıştırılmaya devam edilip yoğunlaşması sağlanacaktır. Sertleşmesi için derin dondurucuda dinlenmeye bırakılması gerekmektedir.

 

 

Derin dondurucudan sertleşmiş kıvamda çıkan dondurmanız servise hazır hale gelmiştir.

 

bucak,burdur,salep,sahlep,bucak salep,bucak sahlep,burdur bucak salep,burdur bucak salep,tarçınlı salep,tarçınlı sahlep,salep faydaları,sahlep faydaları,basında salep,salebin yapılışı,sahlebin yapılışı,salep bitkisi,sahlep bitkisi,salep yararları,sahlep

Biz Kimiz?

IŞIK SALEP
Salep Kuzu göbeği,Kekik,Adaçayı,Kitre ve alışveriş merkezi amaçıyla faliyeti göztermektedir.
Işık Orman Ürününleri Oto Sanayi Tic.Ltd.Şti Burdur'un Bucak ilçesinde 1975 yılın da Ali ULUIŞIK tarafından kurulmuştur.
 

İletişim

  • 0248 325 1734
  • 0533 519 4141
  • mail@salepsatinal.com

Facebook

Powered by ISIK SALEP 1975
ISIK SALEP 1975 ISIK SALEP 1975

Analytics Kodu